Országok, ahol legális a Bitcoin Vs országok, ahol tiltott a Bitcoin – 2021
Amennyiben szeretnél Bitcoint venni vagy eladni, mindenképpen érdemes tudnod, hogy a te országodban legálisnak számít-e a Bitcoin.
Nagyon sok ország van, ahol eltérőek a kriptopénzekre vonatkozó szabályozások. Vannak olyanok, melyek kiszemelték a Bitcoint és pénzként fogadják el, alkalmas adófizetésre, javak vásárlására vagy akár tőzsdei kereskedésre is. Ezzel ellentétben vannak olyan országok is, ahol a Bitcoin puszta birtoklásáért börtön jár.
A köztes verzió is létezik, még pedig olyan országok, melyeket nem érdekelnek annyira a kriptopénzek és nem létezik rájuk semmilyen szabályozás, így a Bitcoinra és a többi kriptopénzre nem vonatkozik semmilyen jogi szabályozás.
A lenti világtérképen fel van tüntetve a Bitcoin jogi elfogadottsága.
Országok, ahol a Bitcoin tiltott
A világ legnagyobb részén a Bitcoin és más kriptopénzek szívesen látottak. Mindazonáltal van néhány ország, melynek vezetői úgy döntöttek, hogy betiltják a kriptopénzek használatát. Vagy a Bitcoin decentralizált természete miatt, vagy az ország nemzeti valutájára jelentő veszély miatt, vagy csupán a nem megfelelő szabályozás hiánya miat. Jelenleg, 2021 januárjában kilenc országban van tiltva.
Ezek a következők: Afganisztán, Pakisztán, Algéria, Bolívia, Banglades, Macedón Köztársaság, Szaud-Arábia, Vanuatu és Vietnám.
Mind emellett az országok mellett, ahol a Bitcoint teljesen betiltották, vannak olyan országok, ahol valamilyen módon korlátozták azt, például vagy nem lehet használni fizetőeszközként vagy nem lehet kereskedni vele. Néhány állam, bank vagy egyéb pénzügyi intézmény számára tilos a kriptopénz tőzsdékkel és hasonló kirptopénzekben érdekelt vállalatokkal történő üzletelés, vagy akár extrém esetben az ország betiltotta a kripto exchangeket is (pl. Kína).
Íme az országok, melyek valamilyen formában korlátozzák a Bitcoin használatát: Kína, India, Ecuador, Indonézia, Marokkó, Zambia, Nepál, Egyiptom, Amerikai Szamoa és Katar.
Azt fontos megjegyezni, hogy ezen tiltások ellenére a törvények nem számolták fel a Bitcoint és a kriptovalutákat. A kriptovaluták decentralizált jellege miatt egyszerűen lehetetlen eltörölni őket.
Országok, ahol a Bitcoin legális
Pozitív fejezetnek számít, hogy legalább 111 állam van, ahol Bitcoin és a kriptopénzek szabályozás által el vannak ismerve és legálisnak vannak minősítve.
Ennek bizonyítéka az Egyesült Államok és Kanada, melyek kripto-barát politikát folytatnak és igyekeznek elősegíteni a pénzmosás, illetve a visszaélések visszaszorítását. Ezzel ellentétben, az Európai Unióban, a tagországoknak nincs megengedve, hogy saját kriptovalutát hozzanak létre, viszont a kripto váltók legalizálására törekednek.
Íme a leginkább kripro-barát országok listája 2021 januárjában: Japán, Gibraltár, Málta, Ukrajna, Svájc, Hollandia, Litvánia, Észtország, Egyesült Királyság, Németország, Bermuda, Szlovénia, Szingapúr, Grúzia, Fehéroroszország és Hong Kong.
Országok, ahol a Bitcoin se nem legális, se nem illegális
Néhány ország még mindig nem tudja, mit kezdjen a Bitcoin koncepciójával. Ebben az esetben a Bitcoin legálisnak mondható abban az értelemben, hogy birtokolhatóak, viszont nincs egyértelmű szabályozás vagy legális védelem annak státuszára. Ezek az országok már vagy elkezdték kialakítani saját jogi keretrendszerüket vagy pedig kivárnak, hogy mi lesz a továbbiakban.
Íme a „határozatlan” országok listája: Albánia, Andorra, Argentína, Bardbados, Kolumbia, Egyesült Arab Emírségek, Francia Guinea, Gabon, Jamaika, Jordán, Kazahsztán, Kenya, Koszovó, Kirgizisztán, Malajzia, Magyarország, Maldív-szigetek, Mauríciusz, Nigéria, Panama, Paraguay, Peru, Románia, Tunézia, Tanzánia és Uruguay.
A digitális innovációkat támogató kormányok száma folyamatosan növekszik, mely nagy szerepet játszik a kripto ipar terjedésében is.