A Stablecoin kihívásai napjainkban egyre több ember érdeklődését felkelti. Ebben a tanulmányban minden érdeklődő választ kaphat a témában felmerülő kérdéseire.
1.Emlékeztető: Mi is az a Stablecoin?
A Stablecoin egy olyan típusú kriptovaluta, amelynek értékét gyakran egy másik eszközhöz kötik. Ilyen eszköz például a fiat-valuta, a nemesfémek vagy más kriptopénzek.
Advertisment
A nagyobb digitális valuták, például a Bitcoin (BTC) esetében nagyon sokszor hirtelen áremelkedések tapasztalhatóak. Ezek akár másodpercek alatt is történhetnek. Főként a szkeptikusok azt állítják, hogy a normál kriptopénzeket szinte lehetetlen csereeszközként használni. Egy roppant érdekes példa: a reggeli csésze kávéd 25% -kal drágulhat azidő alatt, míg megiszod azt. A Stablecoin célja az, hogy biztosítékként szolgáljanak, ezáltal oldva meg a helyzetet. Hogy a gyakorlatban ez hogyan működik igen változó.
Bizonyos esetekben egy dollárt tartalékban tartanak a forgalomban lévő Stablecoin minden egyes egységére. Egyes esetekben ezt arannyal helyettesítik. Tekintettel arra, hogy a dollár és a nemesfémek nem olyan érzékenyek a szélsőséges áringadozásokra, a legtöbb stablecoin arra törekszik, hogy kizárja az volatilitást az egyenletből. Ezek akár meg is duplázódhatnak és mentőövként szolgálnak a kriptopénz lelkes használóinak, olyan időkben, amikor árcsökkenés következik be. A Stablecoin kihívásai közül tehát ez az első.
2. Mindez jól hangzik. Tulajdonképpen mi is a probléma?
A Stablecoinok piacának néhány nagyobb szereplőjét azzal vádolták, hogy nincs meg náluk a kellő átláthatóság.
Az aktuális tanulmány írása pillanatában a Tether a világ hetedik legnagyobb kriptovalutája. Jelenleg a nagy horderejű stablecoin piaci tőkéje meghaladja a 4 milliárd dollárt. Azonban az egyszerű ígéret, mely szerint minden egység 100% USA dollár fedezettel rendelkezik, az utóbbi években megkérdőjeleződött. Néhány jogi kérdés is a láthatáron van. A kriptopénz kritikusok már régen felszólították a Tether-t egy független ellenőrzés elvégzésére.
Ezáltal akarták ellenőrizni állításainak megbízhatóságát. Végül az effajta ellenőrzések nem valósultak meg. A webhelyen történő legutóbbi változtatások, frissítések azt sugallják, hogy a Stablecoinok más fedezettel rendelkeznek. Ide tartoznak a a kibocsátott kölcsönökkel szembeni követelések. Később a Stablecoin üzemeltetőjének ügyvédei megerősítették, hogy a Tether részleges tartalékkal működik. A bírósági iratokból kiderült, hogy a társaságnak csak annyi pénze van, hogy kínálatának 74% -át fedezze.
Ez a kisebb mennyiségű tartalék érdekes módon Bitcoin-ban található. Ez a tény arra készteti a New York-i Legfelsőbb Bíróság bíróját, hogy tegye fel a következő kérdését: a Tether miért helyezte vagyonát abba az ingadozó valutába, amelyet módosítani szándékoz. Egyes állítások szerint a Tether 850 millió dollárt költött a Bitfinex veszteségeinek fedezésére. Ez pedig erősen befolyásolja a központosított Stablecoinok iránti bizalmat. Néhány decentralizált Stablecoin szintén nehézségekbe ütközött. A DAI egy ERC-20 token, ami 1: 1 arányban rendelkezik amerikai dollár fedezettel. Az árfolyamát az Ether-rel való túlzott kölcsönös együttműködés tartja fenn. Időnként küzdött az 1 dollár referenciaár fenntartása érdekében.
3.Hogy állnak a szabályozók a Stablecoinokkal?
Mint a többi kriptovaluta esetében, a szabályozási környezet eléggé egyenetlen és zavaros.
Japán az a fejlett gazdaság, amely barátságosabb álláspontot képviselt a kriptopénzekkel kapcsolatban , mint más országok. Úgy tűnik, hogy vezető szerepet játszik a stablecoinok szabályozásának módjában.
Tokió úgy véli, hogy az ilyen digitális valutákkal gyorsabban és olcsóbban oldhatóak meg az átutalások. Főként olyan átutalásokról van szó, amelyeket a külföldi munkavállalók küldenek haza szeretteiknek.
Figyelembe véve azt, hogy 2018-ban több mint 500 milliárd dollárt küldtek globális pénzátutalásokkal a fejlődő országok számára, arra a következtetésre jutunk, hogy ez nem lehet rossz dolog. A bevándorlók által történt utalások ennek az összegnek a 7 százalékát teszik ki. Ennek eredményeként az amerikai dollárhoz kötött Stablecoinokat másképp kezelik, mint azokat, amelyek stagnáló árat tartanak fenn, és a kínálatot algoritmikusan a kereslethez igazítják.
Annak ellenére, hogy a „szabályozást” erre nem tekintik megfelelő szónak, egyes feltételezések szerint, a pénzügyi szervezetek világos iránymutatásai elősegíthetik a Stablecoinok – és a szélesebb értelemben kriptopénzek ágazatának – növekedését, fejlődését. Timothy G. Massad, úgy véli, hogy a szabályozás megerősítése különböző előnyöket vonna maga után. Ezek a következők:a kriptopénz befektetők jobban védve lennének, ösztönözné az innovációt, csökkentené azokat az eseteket, amikor a digitális valutákat tiltott célokra használnák, és nem utolsó sorban ritkábbá tenné a kibertámadásokat.
Augusztusban az Európai Központi Bank figyelmeztetést adott ki, hogy a szabályozási bizonytalanság megnehezítheti az átlátható irányítási kerettel rendelkező Stablecoinok feltörekvését. Ez érzékelhetően megint egy a Stablecoin kihívásai közül.
4. A Stablecoin kihivásai ellen mit tehetnek az üzemeltetők?
A bizalom felkeltésének és a Stablecoinok előtt álló nagy kihívás leküzdésének egyik legfontosabb és hatékony módja a teljes átláthatóság.
A Tether riválisai megtalálták annak gyenge pontját és ügyesen kihasználják azt. Ők nyílt lapokkal játszanak a nyilvánosság előtt, és garantálják, hogy a saját Stablecoinjaik valóban 100% -ban amerikai dollár által fedezettek. Egyik ilyen termék az USDK. Az ERC-20 Stablecoint 2019 júniusában indította el közösen az OKLink blockchain technológiai vállalat és az Egyesült Államok által engedélyezett bizalmi társaság, a Prime Trust. Az üzemeltető azt mondja, hogy garantált 1 : 1 átváltási árfolyamot kínál USDK és USD között, pénzbeli értéke pedig 100% -ban fenn van tartva. Ebből a célból az Armanino független vizsgáló cég havonta jelentést nyújt be a Prime Trust által birtokolt USD-ből az USDK token tulajdonosok számára. Ezt azért teszi, hogy a nyilvánosság számára a lehető legnagyobb átláthatóságot biztosítsák. Eközben az intelligens szerződésesellenőrzéseket olyan harmadik félnek számító társaságok végzik, mint például a Certik és a Slowmist.
Az OKEx és a Bitfinex vezető tőzsdéin történő kereskedés, az USDK a pénzügyi szereplők számára biztosítja a szükséges likviditást a Stablecoin felhasználásához.
5. Előtérbe kerül-e a Stablecoin?
Lehetséges, hogy igen, de akadályokba fog ütközni.
Az idei év elején a Facebook bemutatta a Librára vonatkozó tervét. A Libra egy Stablecoin, amely egy eszközkosárhoz lenne kötve beleértve a főbb fiat pénzt, például az USA dollárját, a jenét, az eurót és a fontot. A közösségi hálózat elképzelése szerinti megoldás lehetővé teszi a több milliárd felhasználója számára, hogy pénzt küldjenek és fogadjanak egymás között. Ebbe beletartozik a határokon átnyúló tranzakciók is. Ez az elképzelés potenciálisan befolyásolhatja az átutalások piacát. Mark Zuckerbergnek, a Facebook társalapítójának és vezérigazgatójának azonban meg kellett állítania a projektet. Az amerikai politikusok attól tartottak, hogy ez alááshatja az amerikai dollárt, és akár a globális gazdaságot is veszélyeztetheti. Ez pedig megkérdőjelezi a 2020-ra kitűzött bevezetési dátumot. Facebook beismeri a befektetőknek, hogy valószínűleg soha nem indul el.
A Walmart, a világ egyik legnagyobb kiskereskedője, szintén bekapcsolódott az akcióba. A szabadalmi bejelentése azt sugallja, hogy a Facebookhoz hasonlóan az amerikai dollár által fedezett digitális valutát szeretne kifejleszteni. Ezt a valutát fel lehetne használni a vagyon tárolására és be lehetne váltani, valamint konvertálni lehetne bizonyos előre kiválasztott kiskereskedőknél. Ez pénzügyi alternatív megoldást jelenthet azon felhasználók számára akik nem veszik igénybe a banki szolgáltatásokat. A hitel- és bankkártyával foglalkozó vállalatok számára viszont elég nagy fejfájást okoz majd. A Cointelegraph jelentése alapján egyes szakértők szerint a Walmart kevesebb szabályozási ellenállásal fog szembe nézni, mint a Libra.
Ezek a projektek Stablecoinokkal együtt életképesek. Sok ügyfél számára lehetővé teszik, hogy megértsék, mi is az a blokkláncés a kriptopénzek, s hogy használatuk által milyen előnyökben részesülhetnek.
Egy februárban közzétett jelentés szerint a Steblecoinok kulcsfontosságú szerepet játszanak a kripto általános érvényesítésében. Főként azokban az országokban, amelyeket hiperinfláció sújtott, mint például Venezuela és Angola.
A Stablecoin kihívásai ellenére a kereskedelme az elmúlt néhány hónapban folyamatosan növekedett, a piaci tőkék mennyiségi rekordjai pedig megdőltek.
6.A Stablecoin kihívásai 2020-ban
A nagyszabású kezdeményezések, valamint további szabályozási dráma valószínű.
Érdemes megfigyelni a Facebook és Walmart projektjeinek előrehaladását. A világ minden országa bemutatja a saját valutája digitális változatának elindításáról szóló terveit. Továbbá valószínű, hogy a szabályozóknak nem lesz más választásuk, mint egy kristálytiszta keret kidolgozása. Ez a keret felvázolja majd, hogy a Stablecoinok hogyan illeszkednek be a gazdaságba. Egyes országok, például India, azonban előre láthatóan tovább szorgalmazzák majd a kriptopénz tilalmat.
Visszatérve a kripto közösségre az elkövetkező évben több váltó fog együtt működni annak érdekében, hogy a Stablecoinokat minél több helyen tegyék elérhetővé. Ez egyfajta ösztönzés a pénzügyi befogadásra.
A USDK úgy indította be a folyamatot, hogy az OKEx-en és a Bitfinex-en is szerepel, tehát a digitális valuta szélesebb körben terjedhet a fogyasztók között.
Érdekelnek a kriptopénzek? Ne maradj le a legérdekesebb infókról, csatlakozz hozzánk a lenti elérhetőségeken!
Útmutatóink, tanulmányaink és minden tartalmunk teljesen ingyenes! Affiliatekből és támogatásokból tartjuk fent az oldalt. Ha szeretnél te is hozzájárulni, hogy az oldal továbbra is fennmaradjon és minőségi tartalmat közvetítsen, akkor támogass minket egy kávé árával kriptóban.
Ez a weboldal sütiket használ a felhasználói élmény javítása érdekében. A sütibeállításokat módosíthatod, ha szeretnéd.ElfogadomMég több
Adatvédelem és Sütik
Privacy Overview
This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.