A blokklánc technológia igazi jelentősége
A blokklánc technológia a 21. század legígéretesebb technológiája. Sokan összehasonlították már a blokklánc technológia potenciális jelentőségét az internet jelentőségével. Ahhoz, hogy megértsük, miért van ilyen sok potenciál ebben a technológiában, meg kell érteni a vertikális és a horizontális innováció közötti különbségeket.
A blokklánc-oktatás valódi jelentősége
A vertikális innováció olyan innováció, amelyet kifejezetten egy adott területen hajtanak végre, míg a horizontális innováció mindenki számára elfogadható. Vegyünk egy példát, hogy ez világosabb legyen.
A penicillin, a polio vakcina és a kifinomult működési módszerek mind a vertikális innovációk példái, mivel csak egy adott területre, azaz az egészségügyi ágazatra vonatkoznak.
Az elektromosság, az Internet és a Cloud Computing viszont horizontális újítások, amelyeket többszörös mezők és iparágak fogadtak el, hogy funkcionalitásukat hatékonyabbá tegyék.
Blokklánc: A következő horizontális innováció
Korábban már sokszor beszéltünk a blokklánc alapjairól, ezért most egy rendkívül rövid leírást adunk neked a blokkláncról. A blokklánc, a legegyszerűbben fogalmazva, az időbélyegzővel megváltoztathatatlan adatrekord-sorozat, amelyet olyan számítógépek csoportja kezel, amely nem tartozik egyetlen entitáshoz sem. Ezen adatblokkok mindegyikét (azaz blokkot) kriptográfiai alapelvek segítségével rögzítik és egymáshoz kötik.
Az okok, amiért a blokkláncot annyira csodálják a következők:
- Nem áll tulajdonában egyetlen központi szervezetnek sem, ezért decentralizált
- Az adatokat kriptográfiai úton tárolják benne
- A blokklánc változtathatatlan, így senki sem módosíthatja a blokkláncban található adatokat
- A blokklánc átlátható, így nyomon követheted az adatokat, ha akarod
Blokklánc és decentralizáció
Annak megértése érdekében, hogy miért fontos a decentralizáció és a bizalommentes rendszer működtetése, meg kell értened azt a kapcsolatot, amelyet mi, emberek, az idők kezdete óta tartunk fenn a bizalommal.
A korai ősember megtanulta az egymásba vetett bizalom fontosságát. Szó szerint élet és halál kérdése volt. Egy ősembernek 0 százalék esélye volt a túlélésre ha egyedül volt. Gondoljon mindenki olyan elemre a természetben, amely elpusztíthatta őket, a vadállatoktól az időjárási változásokig terjedően. Az embereknek meg kellett tanulniuk, hogyan kell közösségben élni olyan emberekkel, akikben megbízhatnak, csakis azért hogy túléljenek.
Az idő múlásával láthattuk, hogy ez a bizalom sok érdekes módon fejlődik. Először volt a barter rendszer, amelyben az emberek megbíztak egymásban olyannyira, hogy értékes terméket kapnak, amelyet el tudtak cserélni az övékére. Az idő múlásával azonban tranzakciós rendszerünk végtelenül összetetté vált.
Javult orvosi ellátás
Népesedés növekedése felgyorsult a fejlődő orvosi ellátásnak köszönhetően, és vállalkozásunk sokkal összetettebbé vált. Ennek eredményeként elmozdultunk az egyénekbe vetett bizalomból a központosított intézmények felé, mint például egy bankba. Az idő múlásával azonban ezek a bankok egyre erősebbek lettek.
A temérdek feladatnak köszönhetően, amellyel ezek a bankok meg kellett bírkózniuk, eljutottak egy olyan pontra, ahol elbuktak, tehát az embereknek alternatív pénzügyi rendszert kellett keresniük.
Ez a pont a 2008-as pénzügyi válság volt. Számos bank, többek között a Lehman Brothers vétke a túlzott kockázatvállalás volt, amely az egész bolygót a legsúlyosabb recesszióba sodorta az 1930-as évek nagy gazdasági világválság óta .
A centralizált bankrendszerben való csalódás miatt egy névtelen személy(ek), Satoshi Nakamoto, feldobta a Bitcoin ötletét. A Bitcoin volt a világ első decentralizált kriptovalutája, amelyet a blokklánc technológia működtet.
Szóval, hogyan decentralizált a blokklánc?
Valójában ez egy nagyon egyszerű koncepció. A blokkláncban tárolt összes feljegyzést senki sem menti el egyetlen központi tárolóegységbe. A hálózaton belül több számítógép fut, amelyek a blokkláncban lévő összes adat másolatával rendelkeznek. Ez az oka annak, hogy bármi frissítésre kerülhet a blokkláncban, és a hálózat összes csomópontja értesül erről egyszerre.
Ezt értjük a decentralizáció alatt. Nincs egyetlen forrás, aki az összes adatért felelős.
Mit tanultál eddig?
Nehéz horizontális innovációkat megvalósítani. A blokklánc technológia valószínűleg a következő nagy horizontális innováció. A blokklánc legnagyobb tulajdonsága a decentralizáció, amely sok ipart megzavarhat.
Tehát nézzünk meg néhány iparágat, amelyeknél a blokklánc technológia pozitív változást eredményezhet:
- Egészségügyi ipar
- Ellátási lánc menedzsment
- Pénzügyi ipar
- Ingatlanipar
- Jogi ipar
- Biztonság
- Jótékonyság
Ez csak egy néhány a sok közül. Legalább néhány évet várnunk kell, hogy megismerjük a blokklánc potenciáljának teljes mértékét.
Miért kellene a cégeknek oktatniuk magukat a blokklánc technológiáról?
1. Hogy ne maradjanak le a többiektől
A cégeknek azért kellene oktatniuk magukat a blokkláncról, mert egyszerűen nincs más választásuk, ha sikeresek akarnak maradni. Hogy megértsük, miért elengedhetetlen a vállalatok számára, hogy lépést tartsanak a modern technológiával, megmutatunk néhány példát a Kodak vállalatról.
Amit fent láttál, a Kodak részvényértékének esése az elmúlt néhány évben. A Kodak hosszú ideig a fotográfia iparának tulajdonosa. A „Kodak-pillanat” kifejezés szinonimává vált a fotózással. A lemaradás azért ennyire nagy mértékű, mert egyszerűen megfékezték esélyüket a digitális fényképezés forradalmának vezetésére és nem voltak hajlandóak beengedni az új techológiákat.
Steve Sasson, a Kodak mérnöke, valójában 1975-ben hozta be az első digitális fényképezőgépet. Ez még akkor film nélküli fényképezés volt, tehát a vezetőség reakciója a következő volt: „ez aranyos, de ne mondd el senkinek.”
Más szavakkal, a Kodak nem tudta, hogy a digitális fényképezés romboló technológiának tekinthető.
A Kodak volt alelnöke, Don Strickland szerint:
„Kifejlesztettük a világ első fogyasztói digitális kameráját, de a filmpiac hatásaitól való félelem miatt nem kaptunk engedélyt annak elindítására vagy eladására.” A menedzsment annyira koncentrált a film sikerére, hogy elmulasztották a digitális forradalmat annak elindítása után. A Kodak 2012-ben csődbe ment. Ugyanakkor megpróbálják beépíteni a blokklánc technológiát, tehát meglátjuk majd, hogy mire jutnak vele a jövőben.
2. Közelgő interoperabilitás
Most éppen annak a küszöbén állunk, hogy belépjünk a harmadik generációs blokkláncok korszakába. Az olyan blokkláncok, mint a Cardano, ICON, AION, harmadik generációnak minősülnek. Az egyik legalapvetőbb cél az interoperabilitás elérése.
Mi az interoperabilitás? Laikusok szerint, ez lehetővé teszi a kapcsolatot a különféle blokkláncok és a régi protokollal működő cégek között.
Az interoperabilitás lehetővé teszi egyre több vállalat számára, hogy beépüljön a kölcsönös együttműködésbe és működjön együtt egymással. Éppen ezért olyan embereket fognak felvenni, akiknek alapvető tudása van a blokkláncról.
Most, mivel jelenleg nem áll rendelkezésre sok ilyen tehetség, el kell kezdeni a jelenlegi munkaerők képzését a blokklánc technológia csínját-bínját illetően. Ez biztosítja, hogy ne veszítsenek területet.
3. Nevelés vs alkalmazás
Azok az adatok, amelyeket ebben a részben megmutatunk, a McKinsey Global Institute által készített jelentésből származnak. Ez a jelentés egyszer és mindenkorra lezárja a nevelésről és az alkalmazásról szóló vitát. Egy vállalkozás számára gazdaságilag sokkal hatékonyabb a meglévő alkalmazottaik továbbképzése, mint új alkalmazottak felvétele.
Nyilvánvaló, hogy 375 millió munkavállalónak, amely a globális munkaerőnek körülbelül 14% -át teszi ki, lehet, hogy váltania kell más foglalkozási kategóriára, mivel a digitalizálás, az automatizálás és a mesterséges intelligencia fejlődése megzavarja a munka világát, ezért a cégek elvárásai drasztikusan változhatnak.
A jelentés szerint ennek a változásnak a mértéke „hasonló ahhoz, amivel meg kellett bírkóznunk a 20. század elején Észak-Amerikában és Európában, ami egy nagymértékű elmozdulás volt a mezőgazdasági munkától a gyárakra, ez a váltás pedig legutóbb Kínában volt megfigyelhető”.
Prioritás
Tehát a hamarosan bekövetkező változásokkal számos vállalat sürgős prioritásként határozta meg a meglévő munkaerő átképzését és továbbképzését. Nem csak ennek fontosságára jöttek rá, hanem emellett arra is, hogy itt a vállalatoknak és nem a kormánynak kell állást foglalni.
Felmérést készítettek vezetőkkel olyan vállalatoknál, amelyek éves bevétele meghaladja a 100 millió dollárt, 66 százalékuk szerint az automatizáláshoz/digitalizáláshoz kapcsolódó képességekkel kapcsolatos potenciális hiányosságok kezelése munkahelyükön belül legalább a tíz legfontosabb dolog közé tartozik. Közel 30 százalék helyezte ennek fontosságát az első ötbe.
A blokklánc-oktatás valódi jelentősége
Tehát általánosságban a világon a vállalatok 66% -a érzi úgy, hogy a potenciális készséghiány kezelése legalább a 10 legfontosabb prioritás közé tartozik, 27% pedig úgy gondolja, hogy ez az öt legfontosabb dolog közé tartozik.
A több mint 500 millió dolláros éves bevétellel rendelkező vállalatok vezetői 70%-a technológiai zavarokat tapasztalhat az elkövetkező öt évben munkavállalóinak több, mint egynegyedére nézve.
Vess egy pillantást egy másik felmérésre:
Most azt látjuk, hogy összességében a vállalatok csak 18% -a érzi úgy, hogy az új alkalmazottak felvétele az egyetlen út a továbblépéshez, míg túlnyomó 41% -uk úgy érzi, hogy csak átképzésre van szükség.
Tehát, ha igazán gondolkodunk rajta, a felmérések egyértelműen azt mutatják, hogy a vállalatok úgy érzik, hogy alkalmazottaik átképzése a következő digitális korban a továbblépés módja lehet. Ezt szem előtt tartva, és tudva, hogy mennyire fontos lesz a blokklánc, egy vállalatnak az a legnagyobb érdeke, hogy továbbra is oktassa alkalmazottait a blokklánc technológiáról, és mindenképp meg kell győződni arról, hogy alkalmazottaik megkapják a szükséges képesítést.
4. A vállalkozásoknak vállalniuk kell a felelősséget
A megkérdezettek legalább 58% -a úgy gondolja, hogy a vállalkozásoknak át kell venniük a felelősséget e készségekkel kapcsolatos hiányosságok kezelésében. Sem a szövetségi kormány, sem az állami kormány, sőt még az oktatási intézményeknek sem az a dolga, hogy ezzel foglalkozzon. A vállalkozásoknak kell felelősséget vállalni, és cselekedni ahhoz, hogy elérjék a változást. Csak így lehet továbblépni.
Oké, eddig olyan intézetekről beszéltünk, amelyek a blokkláncot oktatják, de mi van a magánszemélyekkel?
Miért kellene saját magad oktatnod a blokklánc technológiáról?
Jelenleg óriási kereslet van a blokklánc technológiával kapcsolatos munkahelyek iránt, de miért csatlakozz ehhez a csoporthoz? Mi rejlik benne, hogy megérje részese lenni ennek az őrült világnak?
Nos, kiderült, hogy a blokklánc világában a karriereknek saját prémiumai is vannak.
1. Rengeteg pénz van benne
A kripto világban sokféle pénznem létezik, különféle okok miatt. Először is olyan intézményekkel állnak kapcsolatban, amelyeket emberek indítottak, akik korai befektetők voltak, és ezért hatalmas megtérüléshez jutottak befektetéseik során. Ráadásul olyan startup-okkal is rendelkeznek, amik nevetséges pénzösszegeket gyűjtöttek különböző ICO-kból. Az ICO-k rendkívül ellentmondásos témákká váltak, lehetővé téve a vállalatoknak, hogy dollármilliókat gyűjtsenek egy termékből 24 órán belül!
Az ICO-k kétszer annyi pénzt gyűjtöttek tavaly, mint amennyit 2017-ben szedtek össze, és ez csupán 2018 első öt hónapjára vonatkozik! Ne felejtsük el, hogy egyre több intézményi befektető lépett be a piacra ezen projektek finanszírozására is.
Szóval, mit jelent ez az egész?
Van egy fiatal réteg, ahol több emberre van szükség, azonban nincs sok olyan ember, aki rendelkezik a szükséges készségekkel és tudásbázissal. Ennek eredményeként a kereslet miatt a fizetések a kripto világban általában rendkívül vonzóak. Valójában, az angel.co által készített tanulmány szerint a technikai és nem technikai szerepekhez kapcsolódó fizetések magasabbak mind a technikai kategóriában, mind a nem technikai kategóriában.
Ezenkívül azt is érdemes megjegyezni, hogy a kriptoipari munkahelyek profitmegosztási modelljei sokkal jobbak, és az ösztönzők sokkal magasabbak.
2. Hatalmas rugalmasság
J. P. Dowell kutatása szerint, aki 15 évet töltött annak tanulmányozásával, hogy miért utálják az emberek a munkájukat, a megkérdezettek 70% -a mondta, hogy nem elégedettek a saját karrierükkel. Szóval, mi az oka ennek a boldogtalanságnak?
Nos, egy másik, a Softchoice által készített tanulmány szerint a következő két tényt derítették ki:
- A munkavállalók 74% -a azt mondta, hogy otthagyná jelenlegi munkáját egy olyan szervezet miatt, amely lehetővé tenné számukra, hogy gyakrabban dolgozzanak távolról, még akkor is, ha fizetésük változatlan maradna.
- A háború utáni nemzedékhez képest a kétezres évek gyermekei kétszer valószínűbben érzik majd magukat termelékenyebbnek és jobban felszereltnek otthon, mint az irodában.
A CNBC jelentése szerint: „A kutatók szerint a világ minden táján az emberek több, mint kétharmada legalább hetente egyszer távol dolgozik az irodától.”
A távoli munkahelyek mind a munkavállalók, mind a munkaadók számára előnyösek.
A munkavállalók számára:
- Növeli a hatékonyságot és a termelékenységet
- Csökkenti a stresszt és növeli az általános boldogságot
A munkáltatók számára:
- Segít megtakarítani az irodai ingatlannal járó költségeket
- Csökkenti az alkalmazottak teljes bérezését
Ez egy másik terület, ahol a kripto cégek felülmúlják korábbi társaikat. Ráadásul ne feledd, hogy a kriptovállalatok sokkal nagyobb valószínűséggel adják meg a lehetőséget az otthoni munkára, és megkövetelik, hogy csak meghatározott napokon kelljen bemenned dolgozni.
3. Munkavállalói likviditás
Ez egy olyan előny, ami csak token vállalatokra korlátozódik. Általában az induláskor az alkalmazottak kapnak egy tőkét, és meg kell várniuk a likviditási eseményt a részvények eladása és a Fiat valuta megszerzése érdekében. Ez maga nagyon bonyolult folyamat, és sok esetben a vállalatok által nyújtott támogatások nagyon korlátozó jellegűek, amelyek blokkolják a másodlagos ügyleteket.
A blokklánc cégeknél az alkalmazottak általában tokeneket kapnak, amelyek tőkeszerű kompenzációként működnek. Ezek a tokenek, a részvényekkel ellentétben, természetüknél fogva likvidek, bár néhányukra továbbra is korlátozások vonatkozhatnak.
Tehát, most, hogy tudod, miért érdemes karriert keresni a blokklánc technológiában, lássuk pontosan, mit is tehetsz.
4. Egy forradalmi dolog részét képezi
Nem kétséges, hogy a blockklánc technológia forradalmian új. Végülis van egy olyan rendszerünk, ahol egy eszköz nem egyetlen személy/szervezet tulajdonában van, és a teljes rendszer átlátható (ha szükséges) és megváltoztathatatlan. Nagy esély van arra, hogy a blokklánc a jövőben ugyanolyan forradalmi lesz, mint az internet. Tehát, ezt szem előtt tartva, nem akarsz részt venni valamiben, ami ennyire forradalmian új?
Oké, eddig itt van, amit tudunk:
- A vállalkozásoknak vállalniuk kell a növekvő szakértelem hiányt
- Az egyéneknek nagy előnye származhat abból, hogy megismerik a blokklánc technológiát.
Itt jön a rossz hír. A McKinsey felmérés szerint: A csoport magánszektorbeli vezetőinek csak 16% -a érzi magát felkészültnek a potenciális készséghiányok kezelésére. Körülbelül kétszer annyira érzik magukat kissé felkészületlennek vagy teljesen felkészületlennek. A többség úgy érezte, hogy kissé felkészült, de ez sem a magabiztosságra ad okot.
Tehát a legtöbb vállalkozás úgy van a blokklánc technológiával, hogy tisztában van azzal, hogy oktatnia kéne róla alkalmazottait, de nem tudják, hogy ezt az oktatást végülis honnan lehetne megszerezni.
Ez pedig a következő kérdéshez vezet.
Blokklánc oktatás: Honnan?
Szóval, honnan lehet a legjobban megtanulni a blokklánc technológia ügyes-bajos dolgait? Ha teljes körű diplomát keresel, akkor megnézheted a következő egyetemeket, amelyek a blokklánc technológiáról kínálnak tanfolyamokat:
-Stanford Egyetem
-Duke Egyetem
-Georgetown Egyetem
-MIT
-Berkeley
-Cornell Egyetem
-New York University (NYU)
-Princeton Egyetem
-RMIT Egyetem
-Illinoisi Egyetem
A helyzet az, hogy a vállalatok nem küldhetik egyszerűen alkalmazottaikat egyetemi diploma megszerzésére. Senki sem küldi el aktívan embereit, hogy 2-3 évig tanuljanak és egyetemre járjanak, majd diplomát szerezzenek. Itt jön be a kurzus.
Sok előnye van annak, ha valaki kurzust végez el egyetem helyett:
Rövidebb: Az átlagos kurzus tarthat 6 hónap és 2 év között. Bizonyos esetekben ez még rövidebb is lehet. Ezzel szemben az egyetem legalább 2 évig tart.
Könnyen elérhető: A legtöbb kurzus könnyen elérhető online, és elvégezhető saját időben, ütemben és helyszínen. A diplomák megkövetelhetik azonban, hogy csatlakozz az osztályokhoz, és kövesd az egyetemi ütemtervet.
Fokozottabb: A kurzusok inkább tárgyközpontúak, mint diplomák. Például, ha kurzust végzel a C ++ programozásról, akkor csak a C ++ -ot fogod megtanulni. Ha azonban informatikus egyetemet végzel, akkor előfordulhat, hogy egy szemeszterben tanulnod kell környezettudományt vagy éppen matematikát.
Olcsóbb: Mivel a kurzus rövidebb ideig tart, sokkal olcsóbb, mint az egyetemi oktatás.
Kevésbé korlátozott életkorra: Általában a főiskolai hallgatók vagy a késő tizenévesek és a 20-as éveik közepén tartó emberek választják az egyetemeket. Azonban az élet minden területén és korosztályban bátran lehet jelentkezni a kurzusokra, mivel rugalmasságot nyújtanak az ütemterv és a hely szempontjából.
The Washington Post
A The Washington Post szerint az érettségi utáni kurzust végző emberek száma jelentősen megnőtt. Íme néhány adat:
- Közel 51.000 ember szerezte meg a bizoyítványt 2010-ben, ami öt év alatt 46% növekedést jelent.
- A férfiak esetében a bizonyítvány 25% -át növeli jövedelmükben.
- A nők számára ez jövedelmük 13% -os növekedése, de ez főleg azért van, mert kevésbé műszaki területeken dolgoznak.
- A Georgetown University Egyetemi Oktatási és Munkaerő Központjának kutatása szerint a munkaerők kb. 3% -a, azaz 4 millió munkavállaló rendelkezik bizonyítvánnyal.
Következtetés
Függetlenül attól, hogy mit gondolsz a blokklánc technológiáról, az tény, hogy ez a korszakunk egyik legtöbb kérdéssel rendelkező technológiája. Folyamatosan lépést kell tartani ezzel a programmal, különben lemaradsz.
Érdekelnek a kriptopénzek? Ne maradj le a legérdekesebb infókról, csatlakozz hozzánk a lenti elérhetőségeken!
Kezdőknek | Közösség | Egyéb |
---|---|---|
Bitcoin Útmutató | Likeolj minket Facebookon! | Legfrissebb Hírek |
Ethereum Útmutató | Csatlakozz Discord-on! | Videók |
Kripto Szótár | Kövess minket Youtuben is! | Altcoinok |