A Top 20 DeFi projekt 2021-ben, amiket neked is ismerned kellene

Top 20 proiecte DeFi pe care ar trebui să le cunoști top 20 defi token koin projekt 2021-ben mycryptoption

Mi is az a Defi?

Az elmúlt pár évben vélhetően mindenki hallott már a defiről, még ha pontosan nem is tudja, hogy mi az. A kriptoipar egyik feltörekvő szektora a decentralizált pénzügy, amely decentralizált hálózatok és nyílt forráskódú programok segítségével ajánlja a hagyományos pénzügyi szolgáltatásokat. Mindezt átláthatóan, anélkül, hogy egy felügyeleti szervezetben kellene megbíznunk.

2021-re oda jutottunk, hogy a defi napról napra erősödik, és egyre több pénzügyi terméket tesznek elérhetővé a protokollok. Az Ethereum alapú defi idén április elejére 51 milliárd dollárnyi pénzt kezel, a teljes defi szektor pedig 100 milliárd dollárnál jár.

Egyre több izgalmas projekt indul, és az ember inkább a bőség zavarával találja magát szemben. Összegyűjtöttünk nektek a top 20 defi projektet 2021-ben, amelyet érdemes lehet közelebbről megnézni.


Csatlakozz Facebook Csoportunkhoz!

A legnagyobb magyar kriptoközösséget építjük: Magyar Bitcoin és Altcoin | Crypto Hírek | Útmutató | Minden, ami kriptovaluta


1. Uniswap (UNI)

Az Uniswap az Ethereum blokkláncon működő nyílt forráskódú, decentralizált kriptotőzsde, amelyet a legjobb defi projektek között tartanak számon. Az automata likviditási protokollt használja a kereskedésre, így a felhasználók a tárcáik segítségével lépnek kapcsolatba a protokollal, teljes egészében a saját fennhatóságuk alatt maradnak a kriptopénzeik. A kezelt tőke mennyisége most nagyjából 8 milliárd dollár.

A platform saját UNI tokenje governance jogokat biztosít a tulajdonosoknak, fejlesztési javaslatokat tehetnek, illetve azokra szavazhatnak. A token elérhető centralizált tőzsdéken is, mint a Binance, Kraken, vagy a Coinbase Pro.


2. Terra (LUNA)

A Terra egy algoritmus által vezérelt platform, amely fiathoz kötött stablecoinok létrehozására szolgál. Így lehetővé teszi a határokon átívelő kifizetéseket stabil, változatlan árfolyamon. A blokklánc technológia hatékonyságát a fiat valuták stabilitásával ötvözik. A rendszer automatikusan az igényekhez igazítja a stablecoinok mennyiségét a hálózaton.

A natív tokenjük a LUNA, ennek a segítségével stabilizálják az árakat a platformon belül. Emellett governance jogokat is ad, tehát a tulajdonosoknak a részesedésük arányában van szavazati joguk a vitás kérdésekben. A nagyobb tőzsdék közül a Huobi, a Bitfinex és az Upit kínálatában található meg.


3. Aave (LEND)

Szintén az Ethereumon működő defi platform, amely p2p hitelezést tesz lehetővé, okosszerződéseken keresztül. Az Ethereum mellett az USDC és Dai stablecoinok is használhatók letétként, de emellett több ERC20 tokent is támogat a rendszer.

Megtalálható náluk az úgynevezett flash loan szolgáltatás is. Ez egy fedezet nélküli hitel, ahol az igénylés és a visszafizetés ugyanabban a blokkban kerül rögzítésre, így nem kell letét. Ha a visszafizetési tranzakció nem valósul meg, akkor maga a hitelnyújtás el sem kezdődik. Ez azért tud működni, mert az arbitrázs-kereskedéssel a felvett hitel ténylegesen ugyanabban a blokkban vissza is van fizetve.

A platformon jelenleg 6 milliárd dollárt zároltak a felhasználók. A saját token az AAVE, amely egy deflációs ERC20 token. Mivel a projekt népszerű, több centralizált tőzsde is listázta, az OKEx és a Binance felületén is megtalálhatjuk.


4. PancakeSwap (CAKE)

A PancakeSwap az Uniswaphoz hasonló dex, a Binance Smart Chain hálózatán. Viszonylag új versenyzőnek számít a decentralizált tőzsdék között, viszont a népszerűsége növekszik, és ezzel együtt a kezelt tőke is. A BSC-n működő BEP20 tokeneket tudja kezelni, a lekötött tőke pedig most 2021 áprilisában a 6,5 milliárd dollár körüli értéken jár.

A likviditás biztosításával juthatunk a CAKE tokenhez, amely governance jogokat ad. Emellett listázva van a Binance és a KuCoin tőzsdéken is.


5. Synthetix (SNX)

A Syntetix nem tartozik az új projektek közé, viszont a népszerűsége töretlen. Az Ethereumon működő protokoll lehetővé teszi a szintetikus eszközök létrehozását, amelyek akár nem blokkláncon működő árucikkeket is jelképezhetnek. Így a kriptopiacra tulajdonképpen bármilyen hagyományos tőzsdei cikk beléphet, nyersanyagok, indexek, fiat pénzek, vagy akár más blokkláncon létező kriptók.

A jelenlegi eszközállományuk 2,4 milliárd dollár. A natív token az SNX, amely staking lehetőséget is nyújt, ha a platformon lekötjük. A Binance , Huobi, OKEx tőzsdék is listázták.


6. THORChain (RUNE)

Ez egy olyan likviditási protokoll, amely különböző blokkláncok között teszi lehetővé a váltást. A defi szektor legjobbjai között tartják számon. Teljesen decentralizáltan teszi lehetővé az egyes coinok közötti váltást, az Uniswaphoz hasonló megoldással. A platform emellett az árfolyamhatás alapján számolja a jutalékot, így a likviditás megmaradását is támogatja.

A kezelt tőke 495 millió dollár, a saját tokenjük pedig a RUNE. Ez utóbbi governance jogokat ad, és a THORChain ökoszisztémában ez számít az elsődleges tokennek. A Binance, FTX és SushiSwap oldalán is megtalálhatjuk.


7. 0x (ZRX)

Szintén egy decentralizált tőzsde, amely lehetővé teszi az ERC20 tokenek cseréjét, közvetítő nélkül. A saját tokenjük a ZRX, amely governance jogokat ad, és megtalálható a Binance, Bitstamp, Coinbase Pro listáján is.


8. Bancor Network (BNT)

A defi veteránjának számító Bancor projekt szintén egy decentralizált tőzsde, amely likviditási poolokkal működik, és okosszerződések irányítják. A legmegbízhatóbbak közé sorolják, a kezelt tőkéje 1,9 milliárd dollár jelenleg. A Binance mellett a Coinbase Pro is listázza.


9. Reserve Protocol (RSR)

Ez egy stablecoin-fókuszú protokoll, amely elsősorban kereskedők számára hasznos, mivel a poolok segítségével csökkenthető a kockázat, és könnyebbé válik a diverzifikáció. A saját RSV tokenjük több más kriptóhoz van rögzítve, a letét mennyiségét pedig okosszerződés felügyeli, ellenőrzi. Emellett az RR tokent is futtatják, amely segítségével az RSV stabilizálását végzik. A platformon pedig megtalálhatók még az úgynevezett letét-tokenek, ezek az RSV fedezetéül használt tokeneket jelentik.

Az RSR a Binance és a Huobi kínálatában is megtalálható.


10. Ren (REN)

Blokkláncok közötti privát tranzakciókat lehetővé tévő protokoll. Jelenleg ez az egyetlen projekt, amely kezeli az összes többi defi applikációt. A fő funkciója a RenVM működtetése, amely egy decentralizált hálózat, amely segítségével a különböző dappok el tudnak érni más blokkláncokat. 911 millió dollárt kezel jelenleg, a REN token pedig egyfajta összekötőként szolgál a RenVM hálózatát futtató csomópontok között.


11. 1Inch.Exchange (1INCSH)

A 1inch egy népszerű dex-aggregátor, amely több különböző decentralizált tőzsdét is monitoroz. Mikor váltani szeretnénk, az adott párra megkeresi nekünk a legkedvezőbb árat, és azt hajtja végre. 266 millió dollárt kötöttek le eddig a pprotokollban, az 1INCH token pedig az FTX, Binance, Coinbase Pro felületén érhető el, de likviditás biztosításával is hozzájuthatunk.


12. Kyber Network(KNC)

A Kyber szintén likviditási protokoll, amely a többi defi alkalmazásból gyűjti össze az elérhető árfolyamokat. A felhasználók így ki tudják választani, hogy melyik számukra a legvonzóbb ajánlat. A lekötött tőkéje jelenleg 40 millió körül van. A saját KNC tokenjük a már megszokottnak mondható governance jogokat adja a KyberDAO rendszerben. Hozzájutni a Binance, Bitstamp, Coinbase Pro tőzsdéken is lehet.


13. Alpha Finance(ALPHA)

Az Alpha Finance Labs több defi protokollt is ajánl, hogy a hozamok maximalizálása mellett a kockázatokat minimalizálni lehessen. A p2p hitelezés mellett kamatfarmolásra is lehetőséget ad. Nagyjából 1 milliárd dollárt kezelnek, az ALPHA token pedig a governance funkció mellett a likviditási bányászatban is szerepet játszik. A Binance, FTX, Poloniex tőzsdéken lehet hozzájutni.


14. Swipe (SXP)

Ez egy fizetési szolgáltatás, amely lehetővé teszi a váltást a kriptók, stablecoinok, és a fiat valuták között. Elsősorban pontosan a fiat és a kriptó közötti híd létrehozására szolgált. Több fő termékük is van, a Swipe multicoinos tárca, a kriptóval használható bankkártya, és maga az SXP token. Jelenleg 53 millió dollárt kezelnek.

Az SXP token tartása több előnnyel is jár a tulajdonosok számára, kedvezőbb kártyadíjak, kedvezmények, de ingyenes Netflix is van a listában. A Binance, FTX, KuCoin tőzsdéken is megtalálhatjuk őket.


15. Injective Protocol (INJ)

Az Injective Protocol egy a láncok közötti váltást lehetővé tévő derivatíva-platform. Szabadon hozhatunk létre piacokat a platformon, és ehhez mindössze egy árfolyam-monitorozást kell beállítanunk. Saját második réteget építettek az Ethereumra, így nem kell a magas díjak miatt sem aggódnunk, amikor le van terhelve a hálózat. Az INJ token a platformon belül használható, a Binance mellett a Huobi kínálatában találjuk még meg.


16. Serum (SRM)

A Serum a Solana blokkláncon működő dex. A Solana a jelenlegi formájában sokkal gyorsabb, és olcsóbb műveleteket tesz lehetővé, mint az Ethereum. A Serum fejlesztői a teljes defi ökoszisztémát új szintre emelnék, így a láncok közötti swap mellett stablecoinok, orákulumok, és tokenizált, wrapped coinok sora van tervbe véve.

A platform tokenje az SRM, a hozzáértők szerint kevés kockázatot hordoz a tartása. A Binance és az FTX mellett a Poloniex kínálatában is megtalálható.


17. Raydium (RAY)

A Raydium kifejezetten a Serum kiszolgálásra létrehozott likviditási protokoll. Elsősorban hídként szolgál a defi projektek számára, akik be akarnak lépni a Solana hálózatára. Jelenleg nagyjából 256 millió dollárt kezel.

A RAY tokennek jelentős szerepet szánnak az épülő ökoszisztémában, a teljes Solana hálózaton. A SushiSwap, Uniswap mellett az FTX-en is elérhető.


18. Unifi Protocol (UNFI)

Okosszerződések segítségével működő defi piactér, amely több különböző láncot is támogat. Az interoperabilitást támogatja azzal, hogy rajta keresztül a felhasználók több különböző blokklánchoz is kapcsolódhatnak. Az UNFI token a Binance és a KuCoin tőzsdéken érhető el.


19. Nexus Mutual (NXM)

A Nexus egy biztosítási protokoll az Ethereum blokkláncon. A Nexus segítségével védhetjük magunkat az esetleges programhibákkal szemben. A protokoll nem úgy működik, mint a hagyományos biztosítótársaságok, a teljes irányítás átkerül a felhasználókhoz. A projektben jelenleg 342 millió dollár van, az NXM token pedig egyedül a saját platformjukon keresztül szerezhető be. Ezután ennek segítségével tudunk biztosítást kötni az adott okosszerződések használatára.


20. Bounce (AUCTION)

A Bounce egy új swap protokoll, amely likviditási poolokat használ. A tokenjük BOT néven futott, de idén január végén jelentették be, hogy lecserélik. Az AUCTION token jelenleg a Binance és a Huobi platformján érhető el.

Remélhük, hogy az idei top 20 defi projektből te istaláltál olyan érdékeset, amely megfogott. Ha úgy érzed, hogy az általunk válogatott top 20 defi projekt mellett van olyan, ami kimaradt, ne habozz, kommentben várjuk a te javaslataidat is!

 

Forrás: itsblockchain.com

Mások ezeket is olvasták!  Ajánlott cikkjeink:

Olvasd el a legnépszerűbb tőzsdékről szóló értékelést és véleményeket! Oszd meg tapasztalataidat, véleményedet és segítsd a kriptoközösséget!

Még több cikk