Erőteljes bika jelzést mutat a Bitcoin grafikon. Több, mint 1 éve nem volt ilyen

indicatorul MACD Semnal puternic de taur indicat de graficul Bitcoin, nemaiîntâlnit de peste un an Erőteljes bika jelzést mutat a Bitcoin grafikon. Több, mint 1 éve nem volt ilyen

A mozgóátlagok konvergenciáját és divergenciáját figyelő indikátor (MACD) optimizmusra okot adó jelzést produkált, így várható, hogy a hónapok óta tartó oldalazásból hamarosan kitörhetünk.


Az erre szolgáló 3D grafikonon a MACD vonala (MACD Line) keresztezte az úgynevezett  jel vonalat (Signal Line). Mikor legutóbb ilyet láttunk, 2020 áprilisában, a BTC árfolyama 900%-ot emelkedett. Persze sok tényező összpontosulhat ebben a trendfordulást jelző indikátorban, ettől függetlenül hasznos tudni, hogy hogyan azonosíthatjuk a trendfordulót, és, hogy ez miért is jó nekünk egy bikapiacban.

Mi az a MACD indikátor (Moving Avarage Convergence Divergence)?

A mozgóátlag konvergencia/divergencia az egyik leginkább használt technikai indikátor kereskedők körében, mivel erős vételi vagy eladási jelet ad. Az indikátor a mozgóátlagokon alapul, és a momentumot lehet vele meghatározni. A kereskedők főleg azért szeretik, mivel nagyon egyszerűen megmutatja, hogy merre tarthat a trend, ráadásul változó körülmények között is megbízható jelzést ad.

Az indikátor fő eleme a MACD vonal, de összességében négy elemből áll össze, amelyek segítenek beazonosítani a jelzést:

  • MACD vonal (MACD Line)
  • Jel vonal (Signal Line)
  • Nulla vonal (Zero Line)
  • Hisztogram (Histogram)
macd moving avarage convergence divergence
Forrás: itsblockchain.com

1. A MACD vonal

Ez a fő alkotóelem, ez maga is egy teljes, mozgóátlagokkal kalkuláló indikátor, amely a 26 és a 12 napos mozgóátlagokat figyeli. Természetesen a grafikonokhoz használt szoftver vagy platform függvényében ettől el lehet térni. A kereskedők véleménye szerint a 19-39 napos nézet adja a legjobb eladási jelzéseket, vételi jelzésre pedig a 6-19 napost ajánlják. Alapesetben arra használják ezt az indikátort, hogy a mozgóátlagok egymáshoz viszonyított pozícióit megmutassa, így adva jelentőséget a kereszteződéseknek.

2. A jel vonal

A 9 napos mozgóátlagból számoljuk a jel vonalat. Ha ezt kombináljuk a MACD vonalával, akkor mind a divergenciát, mind a konvergenciát láthatjuk a segítségükkel. Viszont a már magunk mögött hagyott ármozgásokból rajzolja ki a képet, így nem tekinthető a legpontosabb előrejelző eszköznek.

3. A nulla vonal

A nulla vonal az az érték, ahol a MACD értéke tulajdonképpen nulla lenne. Ez akkor jelenik meg előttünk, mikor a 26 napos és a 12 napos mozgóátlag ugyanarra a pontra ér.

4. Hisztogram

Ez semmi mást nem csinál, csak vizuálisan is megmutatja a MACD vonal és a szignál mozgását. Ha az előbbiből kivonjuk ez utóbbit, megkapjuk a hisztogram értékét.


Hogyan értelmezzük ezeket a grafikonokat?

Alapesetben arra készülünk, hogy megbízzunk a két mozgóátlag által felvázolt képben. Ha megtaláljuk a jó be- és kilépő-pontokat, akkor meg is van a kereszteződésnek hívott jelzés. Mikor a MACD vonala keresztezi ezeket a jel vonalat, alulról felfelé, vagy fordítva, következtethetünk az árfolyam további alakulására.

Attól függően, hogy melyik mozgóátlag értéke magasabb, illetve, hogy melyik milyen irányból keresztezte a másikat, erős negatív vagy pozitív momentumot jelezhet.


Nincs még Binance számlád? Nyiss számlát a lenti linken és most 10% kedvezményt kapsz minden vásárlás és kereskedés díjából örökre!
Kérem a 10% Kedvezményt

Mit látunk most?

3 napos időtávon egy felugrást láthatunk a MACD értékében, amely arra utal, hogy nemsokára megkezdődhet a komolyabb áremelkedés, amely a bitcoin következő szuperciklusába torkollhat. Az előző piaci ciklusokban az ilyen jelzés alátámasztotta azt a nézetet, hogy jön a rali.

Heti nézeten 2015-ben láthattunk ilyen mozgást, amikor a bitcoin árfolyama az akkori aljon volt. A MACD vonal és a jel vonal egyértelműen pozitív módon keresztezték egymást.

2018 februárjában ugyan szintén bikás jeleket kaptunk, viszont ennek ellenére az árfolyam egészen 3000-ig esett. 2017 márciusában viszont a pozitív keresztezés után 971 dollárról egészen a decemberi 20.000-ig menetelt az árfolyam. Tehát kevesebb, mint tíz hónap alatt több, mint 2000%-ot emelkedett az ár.

A MACD indikátor 2019-ben is előre jelezte a BTC 400%-os erősödését, és tavaly, 2020-ban is láthattunk egy ugyanilyen jelzést, amely után új rekordárfolyamot állított be idei évben a BTC.

Ezek alapján elmondhatjuk, hogy a MACD megbízható mérőszámnak és indikátornak tekinthető, amely elég sokszor bizonyult pontosnak, amikor a felfelé forduló trendet kellett megmutatni.

Most pedig ismét ilyen trendfordulót jelez, szóval előbb vagy utóbb, de számíthatunk az erősödés elkezdődésére.

Forrás: itsblockchain.com

Nem rég kezdted a kriptózást? Töltsd le “Bitcoin és Kriptovaluták Kezdőknek” című digitális könyvünket! Temérdek hasznos infó, útmutató és ismertető (videóval ellátva) vár TELJESEN INGYEN! Megismerheted a tőzsdék, platformok és tárcák használatát lépésről lépésre!

eBook Letöltése  További infó az eBook-ról


Mások ezeket is olvasták! Ajánlott cikkjeink:

Olvasd el a legnépszerűbb tőzsdékről szóló értékelést és véleményeket! Oszd meg tapasztalataidat, véleményedet és segítsd a kriptoközösséget!


Neked mi a véleményed? Írd meg kommentben!

Még több cikk