A passzív jövedelmi lehetőségek lehetővé teszik az ETH befektetők és kereskedők számára, hogy ellensúlyozzák a veszteségeket a piaci volatilitás időszakaiban.
A kriptovaluta piac hihetetlenül volatilis, ami egyszerre lehet jó és rossz is a befektetők és kereskedők számára. Az ingadozás lehetőséget teremt a nyereségszerzésre, de veszteségekhez is vezethet. A passzív bevételi stratégiák azonban hasznosak lehetnek ezen veszteségek ellensúlyozásában.
A passzív jövedelmi stratégiák lehetőséget kínálnak a befektetőknek és kereskedőknek a nyereségszerzésre, még az olyan kihívásokkal teli piaci körülmények között is, mint a medvepiacok. Azok számára, akik Etherbe, vagy általánosságban bármilyen kriptovalutába fektetnek, a passzív bevétel megszerzése lehetőséget nyújt a piaci összeomlások és visszaesések fedezésére.
Korábban a hodling volt az elsődleges módja annak, hogy valaki kamatot szerezzen a kriptoeszközei után. A decentralizált pénzügyi protokollok (DeFi) elterjedésével azonban ma már sokféle módon lehet kamatot keresni az Etherrel és a DeFi protokollokkal. Ez a cikk egy útmutató arról, hogyan lehet pénzt keresni az Ethereummal kezdőknek és azoknak is, akik már ismerik ezt a területet.
Mi az Ethereum és hogyan működik?
Az Ethereum egy decentralizált blokklánc-hálózat, amely okosszerződéseket futtat. Ezek olyan alkalmazások, amelyek pontosan a programozás szerint futnak, csalás vagy harmadik fél beavatkozásának lehetősége nélkül. Az Ethereum natív tokenje, az Ether lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy számos funkciót végrehajtsanak a hálózaton, például tranzakciókat hajtsanak végre, téteket tegyenek, kereskedjenek, NFT-ket tároljanak, játsszanak és így tovább.
Az Ethereumot decentralizált alkalmazások (DApps) építésére is használják, amelyek a blokkláncon futó nyílt forráskódú szoftverek. DAppokat bárki építhet az Ethereum hálózatán, aki rendelkezik az ehhez szükséges készségekkel és szakértelemmel, így ez az egyik legnépszerűbb platform a fejlesztők számára.
Az Ethereum régebben a proof-of-work (PoW) konszenzus algoritmust használta, amely a bányászokat jutalmazza a tranzakcióblokkok érvényesítéséért. Az Ethereum azonban 2022. szeptember 15-én 1:42:42-kor (EST) hivatalosan is átállt a proof-of-stake (PoS) konszenzus algoritmusra.
A történelmi átállás része annak, amit az Ethereum társalkotója Vitalik Biterin, The Merge névre keresztelt. A hálózat többéves skálázási ütemtervének első részeként jelölt ki. A PoS-re való átállás célja, hogy az Ethereum méretezhetőbbé váljon azáltal, hogy megszűnik a bányászok szükségessége, akik nagy mennyiségű áramot használnak a hálózat biztossítására.
Keress pénzt blokklánc játékkal a telefonodon, befektetés nélkül. Töltsd le most és 10 db GMEE tokent kapsz ajándékba!
Hogyan lehet passzív kriptobevételhez jutni az Ethereummal?
Megmutatunk nektek 5 módszert, aminek a segítségével passzív jövedelemre tehettek szert Ethereummal.
1. Staking
A staking az a folyamat, amikor valaki zárolja pénzeszközeit egy PoS blokkláncon (például az Ethereumon), hogy segítsen a tranzakciók érvényesítésében, ezért pedig jutalmakban részesül. Amikor a felhasználók letétbe helyezik az ETH-jukat, lényegében kiveszik a részüket és segítenek a hálózat biztosításában. Erőfeszítéseikért cserébe a stakelők jutalmakat kapnak ETH vagy más tokenek formájában.
Az Etherem stakelése népszerű módja a kriptopénzből származó passzív jövedelemszerzésnek, bár amatőr befektetők számára túl drága lehet. Az Ethereum új PoS verziója legalább 32 ETH-ot – durván több mint 50 000 dollárt – igényel egy teljes validáló csomópont futtatásához és a stakingben való részvételért.
Kapcsolódó:
- Stakelés vs. Hozamvadászat (Yield Farming) | Vélemények és Összehasonlítás | Melyik a Jobb?
- Ethereum Stakelés | A 7 legjobb Platform Ethereum Stakelésre | Ezek a legbiztonságosabb platformok
- Ethereum Proof of Stake és Ethereum Staking? | Mik ezek és hogyan működnek
A közvetlen staking mellett olyan szolgáltatókat is igénybe vehetsz, mint a StakeWise és a Lido. Ezek olyan DAppok, amelyek Ethereum staking szolgáltatásokat nyújtanak anélkül, hogy egy teljes csomópontot kellene futtatnod, lehetővé téve a hálózat résztvevőinek, hogy minimális összegekkel stakeljenek.
Ezek a szolgáltatások általában 10% feletti díjat számítanak fel a jutalmak után, ami csökkenti ugyan a nyereséget, de legalább nem kell 32 ETH-ot előre befektetni.
2. Hodl
A Hodl, amely a „hold”, azaz „tartsd meg az életedért” szó származéka, egy kripto-szleng kifejezés, amelyet a kriptopénzek hosszú távú befektetési célú megtartására használnak. Amikor az Ethereum befektetők tartják az Etherüket, lényegében arra voksolnak, hogy az árfolyama a jövőben emelkedni fog, és nyereséggel tudják majd eladni. Ez az egyik legegyszerűbb és legnépszerűbb módja a kriptopénzből származó passzív jövedelemszerzésnek.
Bár a stratégia nem kínál sem azonnali sem garantált hozamot, hosszú távon nyereséges lehet, ha az Ether ára valóban emelkedik. Tekintettel arra, hogy az Ethereum óriási növekedésen ment keresztül a kezdetek óta, és jelenleg is az egyik legértékesebb kriptovaluta a világon, így jó esély van rá, hogy az árfolyama a jövőben is tovább emelkedik majd.
Fontos azonban szem előtt tartani, hogy a kriptovaluták árai rendkívül változékonyak, és gyorsan ingadozhatnak. Ez azt jelenti, hogy mindig fennáll a veszteség lehetősége, amikor kriptovalutával kereskedsz, ezért a befektetőknek csak annyi pénzt szabad befektetniük, amennyit megengedhetnek maguknak elveszíteni.
3. Automatizált kereskedés
Egy másik módja annak, hogy a felhasználók passzív jövedelemre tegyenek szert Ethereum befektetéseik révén, az automatizált kereskedésbot használata. Az automatizált kereskedési botok olyan szoftverprogramok, amelyek előre programozott algoritmusokat használnak a kriptovaluták vásárlására és eladására a tőzsdéken a nap 24 órájában.
Olvasd el ezt is: Top 6 Kripto Kereskedő Robot 2023-ban | Ezek a Legjobb Bitcoin Kereskedő Robotok | Automatizált Bitcoin Kereskedés
Ezeket a botokat be lehet állítani, hogy bizonyos piaci feltételek, például árváltozások vagy volumenek esetén automatikusan kereskedjenek. A Coinrule és a Bitsgap csak néhány példa az automatizált kereskedési szoftverekre, amelyek lehetővé teszik a felhasználók számára a kereskedési szabályok beállítását, akár előre elkészített sablonok használatával, akár a kockázati preferenciák alapján történő testreszabással.
Profi keresketőrobot: Bitsgap PRO –> Próbáld ki 7 napig ingyen!
Siker esetén az automatizált kereskedés folyamatosan nyereséget biztosíthat, bár bizonyos kockázatokkal jár. A botok nem tökéletesek és néha hibázhatnak, például túl korán adnak el vagy túl későn vásárolnak.
A kriptovaluta piac ráadásul rendkívül volatilis, és olyan hirtelen változásokon mehet keresztül, amelyeket egy bot nem biztos, hogy előre lát. Ezért a befektetőknek szorosan figyelemmel kell kísérniük az automatizált kereskedési tevékenységüket, hogy elkerüljék a nagyobb veszteségeket.
4. Lending
A lending, azaz hitelezés, egy másik népszerű módja annak, hogy a befektetők passzív jövedelmet szerezzenek az ETH befektetésük révén. A befektetők jellemzően úgy tesznek szert nyereségre, hogy kriptot adnak kölcsön magasabb kamatláb mellett. Ez történhet centralizált vagy decentralizált kölcsönzési platformokon keresztül.
A centralizált platformokon a felhasználóknak jellemzően nem kell aggódniuk az olyan technikai kérdések miatt, mint a biztonság, az adattárolás, a sávszélesség-használat vagy a hitelesítés. A platform kezeli az összes technikai részletet, és lehetőséget biztosít a befektetők számára, hogy optimalizálják eszközeik hozamát.
A centralizált platformok általában magasabb kamatlábakkal rendelkeznek, mint a decentralizált hitelezési platformok. Hátrányuk azonban, hogy a centralizált platformok érzékenyebbek a hackerekre és az adatszivárgásokra.
A decentralizált hitelezési platformok ugyanakkor magasabb szintű biztonságot tesznek lehetővé a felhasználók számára, nagyobb átláthatóságot és testreszabhatóságot is élvezhetnek, lehetővé téve a tapasztalt befektetők számára, hogy a nyereség maximalizálása érdekében finomítsanak a beállításokon. A hátrányuk, hogy ezeket a platformokat gyakran bonyolultabb használni, és magasabb szintű technikai szakértelmet igényelnek. A decentralizált platformokon általában alacsonyabbak a kamatlábak.
Profi keresketőrobot: Bitsgap PRO –> Próbáld ki 7 napig ingyen!
5. Likviditásbányászat
A likviditásbányászat vagy hozamgazdálkodás szintén egy alternatíva az Ethereumból származó passzív jövedelemszerzésre. Itt a felhasználók kölcsönadják az Etherüket vagy más eszközeiket a decentralizált tőzsdéken, például a Yearn.finance, a SushiSwap és a Uniswap likviditási pooloknak, hogy jutalomban részesüljenek.
Számos hozamgazdálkodási platform lehetőséget kínál arra, hogy egy tokent egy másikra cserélj a likviditási poolban. Amikor a kereskedők kriptovalutával kereskednek, díjat fizetnek, és ez a díj aztán felosztásra kerül azon gazdálkodók között, akik hozzájárultak az adott pool likviditásához. A jutalom nagysága attól függ, hogy a teljes pool likviditásából mennyit biztosított az adott gazdálkodó.
A hozamgazdálkodás nagyszerű módja lehet a passzív jövedelemszerzésnek, de fontos megjegyezni, hogy ez egy viszonylag új dolog, és ezért változhat. Ráadásul kockázatos befektetés is lehet, mivel a mögöttes eszközök ára gyorsan ingadozhat, ami veszteségekhez vezethet.
Forrás: cointelegraph.com
Profi keresketőrobot: Bitsgap PRO –> Próbáld ki 7 napig ingyen!
Csatlakozz Hozzánk Facebookon is: Magyar Bitcoin és Altcoin Csoport (7200+ tag) és Crypto Bitcoin Hungary (4000+ Tag)
Mások ezeket is olvasták!
- Bitcoin és Kriptovaluta Kezdőknek 2023 | 100+ Hasznos Link, ami segít elindulni
- A 6 legjobb kriptotőzsde 2023-ban
- Bitcoin Vásárlás Bankkártyával | Gyorsan és Egyszerűen| Instant Bitcoin Vásárlás
- Kriptovaluta Kereskedés Kezdőknek Lépésről Lépésre | Bitcoin Vásárlás és Eladás Egyszerűen
- Kripto Portfólió Készítés Átgondoltan | Így kell Kiegyensúlyozott Kriptovaluta Portfóliót Készíteni
- Passzív jövedelem kriptovalutából – Íme a 10 legjobb Copy Trading Platform 2023-ban
- MetaMask Használata Kezdőknek | Teljes Útmutató Lépésről Lépésre
- PancakeSwap Használata Kezdőknek | Teljes Útmutató Lépésről Lépésre
- A 6 legjobb bitcoin pénztárca (wallet) 2023-ban
- 7 legjobb bitcoin (és altcoin) pénztárca mobilra – iOS-re és Androidra egyaránt
- Bitcoin és kriptovaluta adózás Magyarországon | Így kell adózni a kriptovaluták után
Olvasd el a legnépszerűbb tőzsdékről szóló értékelést és véleményeket!
- Coinbase leírás, vélemények és összehasonlítás – Segítsd a kriptoközösséget és írd le tapasztalataidat!
- Binance vélemények és összehasonlítás – Te próbáltad már? Írd le tapasztalataid és segíts másoknak!
- Kraken értékelés és vélemények – Oszd meg tapasztalatod és véleményed a kriptoközösséggel!
- Crypto.com vélemények és leírás – Te próbáltad már? Oszd meg tapasztalataidat a többiekkel!
- OKEx vélemények, értékelés és leírás – Oszd meg tapasztalataid a többiekkel vagy nézd meg mit mondanak mások!
- CEX.io vélemények és összehasonlítás – Olvasd el mások véleményeit a CEX.io-ról vagy oszd meg a sajátodat!