Hogyan tároljuk a Bitcoint?
Ha már valaha is rákerestél Google-ben, hogy „Hogyan kell tárolni a Bitcoint”, akkor jó helyen jársz, ugyanis itt van a legfontosabb dolog, amit tudnod kell. A Bitcoin blokkláncon van eltárolva. Egy speciális program, a wallet (pénztárca) szükséges ahhoz, hogy hozzá férjünk a blokkláncon tárolt Bitcoinhoz.
Ha nem csupán arra vagy kíváncsi, hogyan kell Bitcoint tárolni, hanem arra is, hogyan kell biztonságosan Bitcoint tárolni, akkor a most következő információk segíteni fognak abban, hogy jobban megértsd, hogyan kell a Bitcoint megfelelően tárolni.
Kapcsolódó: A 6 legjobb bitcoin pénztárca (wallet) 2021-ben – Biztonságos, felhasználóbarát, könnyen kezelhető
A wallet segít megvédeni a titkos kódodat, ami arra kell, hogy a Bitcoint használni tudd, illetve segít a tranzakciók kezelésében, akárcsak egy internet banking szolgáltatás. A kódot, amely jelszóként szolgál, privát kulcsnak (private key-nek) nevezzük és létfontosságú a pénzed biztonságához. Bárki, aki hozzáfér a privát kulcsodhoz, ellophatja a Bitcoinjaidat. Ebből adódóan, ha elveszíted a privát kulcsot, a Bitcoinjaidat is elveszíted. Tehát fontos, hogy megvédjük a privát kulcsainkat a véletlenszerű elvesztéstől és fontos, hogy csak mi tudjunk hozzáférni.
Létezik egy másik kulcs is, a nyilvános kulcs (publik key) – ez a cím, amire mások Bitcoint tudnak küldeni.
Wallet típusok:
Online(hot) wallet: Ezek esetében a privát kulcs online tárolódik vagy egy olyan eszközön, amely csatlakozik az internethez. Például exchangek vagy más weboldalak, számítógép, tablet vagy telefon.
Offline(cold) wallet: Ezek esetén a privát kulcs papíron vagy egy offline hardveren van tárolva, mint egy jelszóval védett USB.
Az online, vagy hot walletek kevésbé biztonságosak a hacker támadások esetén. A weboldalas pénztárcák kifejezetten sebezhetőek, amint felfeded azokat egy harmadik fél számára. Ezek ellenére a hot walletek a legkedveltebbek a hétköznapi használatra.
A legjobb javaslat az, hogy érdemes mindkét féle pénztárcát használni – online pénztárcát a kisebb összegű Bitcoinok használata esetén a mindennapokra, offline walletet pedig a nagyobb értékű összegek számára. Bármelyik esetben, annyi pénztárcánk lehet, amennyit csak akarunk.
Mások ezeket is olvasták! Ajánlott cikkjeink:
- Bitcoin Vásárlás Bankkártyával | Gyorsan és Egyszerűen| Instant Bitcoin Vásárlás
- Bitcoin és Kriptovaluta Kereskedés Kezdőknek Lépésről Lépésre | Bitcoin Vásárlás és Eladás Egyszerűen
- Passzív jövedelem kriptovalutából – Íme a 10 legjobb Copy Trading Platform 2021-ben
- A 6 legjobb bitcoin pénztárca (wallet) 2021-ben
- A 10 legjobb hardver péntztárca bitcoin és altcoin tárolásra – értékelés, összehasonlítás
- 5 kecsegtető lehetőség a pénzed kamatoztatására 2021-ben
- Ezekre kell figyelned, ha el akarod kerülni az adathalászokat
- 7 legjobb bitcoin (és altcoin) pénztárca mobilra – iOS-re és Androidra egyaránt
Olvasd el a legnépszerűbb tőzsdékről szóló értékelést és véleményeket! Oszd meg tapasztalataidat, véleményedet és segítsd a kriptoközösséget!
- Coinbase leírás, vélemények és összehasonlítás – Segítsd a kriptoközösséget és írd le tapasztalataidat!
- Binance vélemények és összehasonlítás – Te próbáltad már? Írd le tapasztalataid és segíts másoknak!
- Kraken értékelés és vélemények – Oszd meg tapasztalatod és véleményed a kriptoközösséggel!
- Crypto.com vélemények és leírás – Te próbáltad már? Oszd meg tapasztalataidat a többiekkel!