Ethereum Constantinople – a legújabb Ethereum frissítés

ethereum constantinople kriptopénz hírek myrcyptoption

Ethereum Constantinople, ez a neve az Ethereum legújabb frissítésének. A Constantinople a Metropolis frissítés 2. része. Az Ethereum Constantinople egy hardfork. A teljes „ETH-ETC” és a „Hash War”  mellett a kifejezés egy igazán negatív képet állít fel. Ez azonban nem feltétlenül minden esetben igaz. A fork egy olyan esemény, amikor a blokklánc állapota láncokra oszlik, ahol a hálózat egy része más nézetet mutat a tranzakciók történetében, mint a hálózat másik része. Más szavakkal, eltér a blokklánc állapotának szempontjából.

Ha egy láncot frissíteni kell, erre kétféle mód van: a soft fork vagy a hard fork. Gondolj a soft forkra úgy, mint a szoftver frissítésre, amely kompatibilis az előző verziókkal. Tegyük fel, hogy az MS Excel 2005 programot futtatja a laptopjában, és az MS Excel 2015 alkalmazásba beépített táblázatot szeretné megnyitni, és azért sikerülhet megnyitni, mert az MS Excel 2015 kompatibilis az előző verziókkal.

Az összes olyan frissítés, amelyet élvezni lehet az újabb verzióban, a régebbi verzióban nem lesz látható. Ha visszatérünk az MS excel példához, tegyük fel, hogy van egy olyan szolgáltatás, amely lehetővé teszi a GIF-ek beillesztését a táblázatba a 2015-ös verzióban, akkor nem fogod látni ezeket a GIF-eket a 2005-ös verzióban. Tehát alapvetően az összes szöveget láthatod, de a GIF-et nem. A soft és a hard fork közötti elsődleges különbség az, hogy az nem kompatibilis előző verziókkal. Miután felhasználták, egyáltalán nem tér vissza. Ha nem csatlakozol a blokklánc továbbfejlesztett verziójához, akkor nem fogsz hozzáférni az új frissítések egyikéhez sem, és semmilyen módon nem léphetsz kapcsolatba az új rendszer felhasználóival. Gondolj a PlayStation 3-ra és a PlayStation 4-re. Nem játszhatsz PS3 játékot a PS4-en, és nem játszhatsz PS4-játékot a PS3-on.

Képtalálat a következőre: „soft fork”

Andreas Antonopoulos

Andreas Antonopoulos így írja le a különbséget a hard és a soft forkok között: ha egy vegetáriánus étterem úgy dönt, hogy sertéshúst ad hozzá az étlapjukhoz, akkor azt hardforknak tekintjük. Ha úgy dönetnek, hogy vegán ételeket adnak hozzá, akkor mindenki, aki vegetáriánus vegán ételeket fogyaszthat, de ugyanúgy a vegetáriánusok és a húsfogyasztók is étkezhetnek ott,  tehát ez a softfork. A helyzet az, hogy ezek a forkok mindig gyakoriak. Minden rendszert frissíteni kell, ami alapvetően forkot von maga után. Csak akkor merülnek fel problémák, amikor a közösség megoszlik egy forkkal kapcsolatban.

Az Ethereum természetesen nem első alkalommal frissített, és nem is utoljára. Amúgy sem úgy tervezték, hogy pusztán egy szimpla pénznem legyen. Úgy tervezték, hogy platform legyen a decentralizált alkalmazások számára. Mielőtt ezt megtenné, a növekedés különféle szakaszain kell keresztülmennie. Az Ethereum az egyes szakaszok során „új szintre lép” egyre több tulajdonság beépítésével, így rendszere erősebb és zökkenőmentesebb lehet. Az Ethereum teljes indítási folyamata négy szakaszra oszlik. Ennek célja az volt, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a különböző fázisok megkapják-e a saját fejlődési idejüket, és minden szakasz fejlesztése a lehető leghatékonyabban és legoptimálisabban történjen.

Javítási javaslatok

A Constantinople hardfork 7.280.000 blokkmagasság körül jelent meg 2019 februárjában. Ez a frissítés öt Ethereum Javítási javaslatot vagy EIPet-t vezetett be az ökoszisztémába. Az EIP 145: Két Ethereum fejlesztő, Alex Beregszaszi és Pawel Bylica fejlesztette ki, amely bevezet egy natív „bitwise váltást”, amely képes bájtkódon keresztül futni olyan költséggel, amely hasonló a többi aritmetikai művelethez. EIP 1052: Optimalizálja az Ethereum nagyszabású kódfuttatását. Ez lehetővé teszi, hogy csak a lényeges szerződéses adatokat tartalmazó tömörített kódot ellenőrizzék, a teljes kóddal szemben. Ezt Nick Johnson és Bylica írta.

EIP 1283: Ez az 1087 EIP-n alapul, amelyet ugyancsak Nick Johnson írt. Ez az EIP segíti az intelligens szerződések futtatásához és végrehajtásához fizetendő GAS mennyiségének csökkentését azáltal, hogy megszünteti a túlzott és felesleges GAS használatot. Az EIP 1014: Ezt az EIP-et Vitalik Buterin készítette. Ez alapvetően elősegíti az Ethereum számára az állami csatornák kiaknázását, lehetővé téve számukra a láncon kívüli címekkel való kommunikációt. Ez elősegíti a teljes rendszer skálázhatóságát. A következő az EIP 1234: Ez a legellentmondásosabb frissítés, amelyet a Parity kiadáskezelője, Afri Schoedon készített. Ez a blokk jutalmát 3 ETH-ról 2 ETH-ra csökkenti 12 hónapos időszakra. EIP 145 – bitwise váltás: A bit váltás egy bitwise művelet, amely minden számot bináris ábrázolásban balra vagy jobbra mozgat annyiszor, ahányszor szükség van rá. A „<<” logikai bal oldali operátor, a „>>” pedig a logikai jobb oldali operátor.

EIP

Most valószínűleg azon gondolkozol, mi értelme tudni ezeket a dolgokat, és hogyan segít ez az Ethereumnak? Gondolj azokra a műveletekre, amelyeket a bitwise váltás tartalmaz: exponenciális működés, szorzás vagy osztás.

Ezek a műveletek, ha sorban hajtják végre őket, valóban drágák lehetnek. Azonban egyetlen művelet, amely mindkettőt lefedi, sokkal olcsóbb. Ez elősegíti az Ethereum fejlesztőit a kód optimalizálásában. Ez azt jelenti, hogy elősegíti az alapul szolgáló decentralizált alkalmazások, például a CryptoKitties gyorsabb feldolgozását az Ethereum virtuális gépe (EVM) által.

EIP 1052 – Ez a nagy méretű kód optimalizálásának javítása. Ez az EIP segít meghatározni egy új opkódot, az EXTCODEHASH-t, amely visszaadja a szerződés kódjának keccak256 kivonatát. A gondolatmenet mögött az áll, hogy csak a szerződés kódjának lényeges adatait lehet ellenőrizni, nem pedig a kód teljes egészét. Sok szerződésnek ellenőriznie kell a szerződés bájtkódját, de nem feltétlenül van szükség magára a bájtkódra. Például az intelligens szerződésnek ellenőriznie kell egy másik szerződés bájtkódját, ha egy adott csoporthoz tartozik, vagy nem, vagy elvégezhet bizonyos elemzéseket a kódról, és engedélyezheti a megfelelő bájtkóddal kötött szerződéseket, ha az elemzés sikeres.

Az EIP 1283 keretein belül új módszert javasolnak a GAS méréshez, az SSTORE opkódhoz, amely lehetővé teszi, hogy a felhasználók fizessenek a blokkláncon tartósan tárolt adatok tárolásáért, valamint
csökkenti is a túlzott GAS költségeket. Egyszerűen fogalmazva csökkenti azt az összeget, amelyet a fejlesztőknek fizetniük kell az intelligens szerződések összeállításakor. Mint már említettük, a GAS költség valódi probléma a fejlesztők számára, mivel az intelligens szerződéses tárhely rengeteg pénzt igényel. EIP 1014 – Az állapotcsatorna egy kétirányú kommunikációs csatorna a résztvevők között, amely lehetővé teszi számukra, hogy interakciókat folytassanak, amelyek általában a blokkláncon történnek, vagy a blokkláncon kívül. Ezzel exponenciálisan csökkentik a tranzakciós időt, mivel Ön már nem függ egy harmadik féltől, mint például egy bányásztól az ügylet érvényesítéséhez. EIP 1234 – ez az EIP A Proof Of Stake átmenete.

Casper Protokoll

Az Ethereum PoS-megvalósítási módszerét Casper Protokollnak hívják. Nyilvánvalóan nem javasolható a hirtelen váltás a PoW-ről a PoS-re. Az átmenetek simítása érdekében az Ethereum először egy „Casper FFG” elnevezésű hibrid PoW-PoS konszenzus mechanizmust vezet be. Az átmenet részeként úgy döntöttek, hogy bevezetnek egy „difficulty bombát”, amely annyira megnehezíti a bányászatot az Ethereum blokkláncon, hogy a bányászoknak nem lesz erre ösztönzése, és végül mindenki a PoS felé halad. „Jégkorszaknak” nevezzük azt a pontot, ahol a bányászat annyira bonyolulttá válik, hogy szinte gyakorlatilag lehetetlen. A „difficulty bombát” 2015. szeptember 7-én vezették be, és úgy tervezték, hogy exponenciálisan növelje a nehézségi szintet. Ez a következő problémához vezet. Mivel a nehézségi szintemelés késik, sokkal egyszerűbbé válik a bányászok számára a blokkok bányászata, és sokkal rendszeresebben tudják megtenni. Tehát ennek ellensúlyozása érdekében a blokk jutalom 3 ETH-ról 2 ETH-ra csökken.

Ez az EIP óriási vitát váltott ki a közösségben. Az EIP szerzője, Afri Schoeden a legjobb javaslatnak tartja a kibocsátás stabilizálására, miközben egyidejűleg késlelteti a „bombát”. A  közösségben azonban vannak más tagok is, akik ellenezték ezt az EIP-t, azzal érvelve, hogy a nehézség csökkentése nagyobb centralizációhoz vezet.  Az egész kripto-közösség várja az Ethereum Constantinople hard forkot. Ezzel az Ethereum újabb nagy lépést tesz a megújulás és a teljes megvalósítás felé. Mint azt el tudod képzelni, vannak olyan igazán radikális változások, amelyek nemcsak nagy hasznot jelentenek a fejlesztők számára, de elősegítik számukra, hogy lendületet kapjanak a PoS teljes megvalósításához. Csak várnunk kell, és figyelnünk, hogy lássuk, hogyan működik az Ethereum Constantinople.

Érdekelnek a kriptopénzek? Ne maradj le a legérdekesebb infókról, csatlakozz hozzánk a lenti elérhetőségeken!

 KezdőknekKözösség Egyéb
 Bitcoin Útmutató Likeolj minket Facebookon! Legfrissebb Hírek
Ethereum Útmutató Csatlakozz Discord-on! Videók
 Kripto Szótár Kövess minket Youtuben is! Altcoinok

Tetszik a tartalom? Hívj meg minket egy kávéra! 

Útmutatóink, tanulmányaink és minden tartalmunk teljesen ingyenes! Affiliatekből és támogatásokból tartjuk fent az oldalt. Ha szeretnél te is hozzájárulni, hogy az oldal továbbra is fennmaradjon és minőségi tartalmat közvetítsen, akkor támogass minket egy kávé árával kriptóban.

BTC: bc1qp2ux3zjszpnlq8nhylek4nqkgk6ku4cm7er4tt

ETH: 0xbeCf9703c70e0A08096C41E4c86A1C75043d8135

Még több cikk